Бъдещето

Защото то ни кара да мечтаем...

ИндексИндекс  Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори  ТърсенеТърсене  ПотребителиПотребители  Потребителски групиПотребителски групи  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход  

Share | 

Студ без особен смисъл

Go down 
Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 13 ... 21  Next
АвторСъобщение
Dark_Witch
~Free_Spirit~

Брой мнения : 1084
Местожителство : И аз се чудя къде...Сигурно при шинигамитата

ПисанеЗаглавие: Re: Студ без особен смисъл   Нед Дек 28, 2008 10:27 pm

"Хубавото време помагало за здравето" усмихна се спокойно Винр след миг

- Пеперуда! - и я хвана само с един замах като се ухили и се оплези на Джей. Противно на вълчето в ръцете на момчето, ашракът настръхна целия и залая, което беше предупредително за малката, която бързо пусна насекомото и гушна черното същество. Муртаг не случайно им го беше дал. Черното същество винаги следваше господаря. И той беше имал, но не го беше призовавал. Само че Али се нуждаеше от такова сега. - Джей, Вейлън е неспокоен...
- По-добре да отидем при татко

Ездачи?Съмнявате ли се в мен...
Върнете се в началото Go down
Вижте профила на потребителя
Сянка с очила
Смахнат админ

Брой мнения : 1033
Местожителство : Over here!

ПисанеЗаглавие: Re: Студ без особен смисъл   Нед Дек 28, 2008 10:37 pm

Пеперудата се завъртя няколко пъти над главите им и отлетя нанякъде.Две червени очи просветнаха за по-малко от секунда зад децата,изкушаваше се да ги схруска още сега...Но не,имаше заповеди,щеше да изпълнява.Скри се още повече в сенките и започна съвсем безшумно да ги следва.
-Ей сега се връщам.-бяха се спрели на едно езерце,пак близо до онази проклета река,ама тоя път и пръст не посмя да вкара във водата.
Стана,потупа дракона по муцуната,и продължи напред.Нещо й беше привклякло вниманието...

Dark_Witch
~Free_Spirit~

ПисанеЗаглавие: Re: Студ без особен смисъл   Нед Дек 28, 2008 10:41 pm

- Тате... - отвориха вратата където малко се притесниха от присъствието на елфа и Ним, но все пак влязоха, следвани от вълчето - Вейлън стана неспокоен, нещо не е наред.
Лилавокосият като че ли се разтревожи повечко за това и погледна ашрака, после му кимна, сякаш говореше с него.
- Седнете - каза най-накрая и ги подкани да седнат на два от столовете, а след това им подаде и по една чаша. Ашракът скокна на крака върху масата и все така настърхнал следеше вратата, а вълка прозореца. Муртаг поклати глава - Усетили са черна опасност изглежда. Ще пратя Даедел да провери

Сянка с очила
Смахнат админ

ПисанеЗаглавие: Re: Студ без особен смисъл   Нед Дек 28, 2008 10:47 pm

Вече трета чаша...и той се беше попритеснил...Изплю внезапно от изненада току-що поетото количество,скочи от мястото си като ужилен и изхвърча от залата към стаята с болното момиче.
-Кхъ-кхъ...
Спря да кашля,когато внезапно видя фигурата...Той се обърна и изпод качулката така се усмихна...усети как сърцето й се разтапяше...
-Ела при мен...-протегна бавно ръка към нея и тя...не,не тя...тялото й се подчини на командата,като хипнотизирана беше.

Dark_Witch
~Free_Spirit~

ПисанеЗаглавие: Re: Студ без особен смисъл   Нед Дек 28, 2008 10:54 pm

Оня получи едно хубаво...събуждане?Огнената струя премина през него, това беше съобщение и за някой друг. Някъде в двореца Муртаг се намръщи още повече и стисна толова силно чашата, че я пръсна на парченца и децата се стреснаха.
След огнената струя зелената светлина огря огъня и поднови атаката, сякаш просто да привлече внимание. Беше някой, облечен в стил Робин Худ и странен герб на гърдите, като някакво фантастично същество, което скочи на главата на дракона
- Ти по-скоро си отиди сам!

Сянка с очила
Смахнат админ

ПисанеЗаглавие: Re: Студ без особен смисъл   Нед Дек 28, 2008 11:03 pm

-Къде е?!Къде е тя?!-Хиро тръшна вратите и пребледня,като видя празното легло.
Онзи странно защо се скъса да се смее...Хвана протегната й ръка...по-скоро се опита да я направи на парчета,като я раздра хубаво с ноктите си.А тя даже не мигна,всъщност пое още една стъпка към него.
-Ще се върна,мила моя...-прошепна тихо,загърна се с пелерината и така изчезна.

Dark_Witch
~Free_Spirit~

ПисанеЗаглавие: Re: Студ без особен смисъл   Нед Дек 28, 2008 11:06 pm

"А аз...Ще те последвам" малко време, мъничко...О да, този странен...човек в стил Робин Худ се подсмихна, загърна се със своето зелено наметало и също изчезна следвайки онзи. Дори да умреше...Щеше да достигне това място на всяка цена. Знаеше какво цели. Драконът изръмжа и се стегна, сякаш за нападение

Муртаг дотича до вратата и се подхлъзна пред нея, като си пое дъх след това.
- По дяволите пак ги изпуснах! - извика накрая, извика Даедел и черния господар на негово място тръгна да последва нещата с двата си меча. Знаеше че...Беше изгубил един, но кой...

Сянка с очила
Смахнат админ

ПисанеЗаглавие: Re: Студ без особен смисъл   Пон Дек 29, 2008 2:26 am

Трансът я остави намира и я просна обратно на земята...остана така,без дъх,със сериозно кървяща длан.Вампая също беше като парализиран...Не мръдна.Изобщо.

-Къде е отишла?!-тръшна се до прозореца и започна паникьосано да се оглежда.

Малката пеперудка отново прехвърча над тях.Мракът протегна ръце и сграбчи ашрака,като го метна бая силничко към прозорците и ги натроши.Без малко и животното да падне навън...
"Елате...с мен..."-каза тихият,но пълен с отрова глас.-"Елате..."
Пеперудата разпръсна магията си около децата и се опита да направи същия трик,като тъмния си...колега,който точно в този момент успя да му се изплъзне на онзи Робин Худчо и да избяга.

Dark_Witch
~Free_Spirit~

ПисанеЗаглавие: Re: Студ без особен смисъл   Пон Дек 29, 2008 11:43 am

- Джени - хлъзна се надолу по хлъмна и добре че беше драконът да го спре имаче щеше да излети доста добре в пропаста и пак да се наложи да го търсят някъде си. Хвана се здраво за Винр и най-после стигна до нея, естествено пак не на време.
- Вземи я, трябва да я заведем в замъка - намеси се тогава и човекът в зелено, като скочи от нищото над тях задъхано и ужасено. Муртаг само го изгледа едно хубаво и реши, че после ще се карат за това. Поне драконът щеше да им помогне да се справят по-бързо.

Момиченцето ужасено първо вдигна безжизненото животинче, после придоби странно изражение и се изправи до прозореца.
- Али - тихо и бързо застана до нея брат й. В този момент тя знаеше. Знаеше, че той е още беззащитен, въпреки че бяха на една и съща възраст. Знаеше и чия дъщеря е и какво беше се случило преди още да се беше родила. Отровно червените й вече очи, преминали през няколко фази разкъсаха мрака наоколо, сякаш търсеха нещо в него. Скочи на перваза, като брат й я последва.
- Мислиш ли, че ще дойда? - поклати глава, и тя можеше така...Когато изгубеше себе си в мрака. Черната мъгла зад нея събуди и ашрака в ръцете й. - Насила се опитай да ме вземеш, но никога сама.
Някога подобна сила беше имал друг. Подсилена от нейната истинска магия ставаше по-разрушителна. Един ден, когато победеше баща си, нямаше да може да я възпира. Беше готова да скочи в бездната.

Това нещо би трябвало да е Али...в господарски вид

Сянка с очила
Смахнат админ

ПисанеЗаглавие: Re: Студ без особен смисъл   Пон Дек 29, 2008 12:05 pm

Джени продължи да гледа в нищото с празни и уплашени очи.Онази рана си продължаваше да кърви...Какво се беше случило с нея?Щом беше зърнала непознатия злодей,тя внезапно почувства някаква огромна липса...
-В...вампая?-успя накрая да прошепне,докато я вдигаха от земята.
Оръжието не реагира.
Онова кръстче засвети ярко и отново Джени номер две се появи в пространството.
"Това никак не върви на добре..."-Елоре самата изглеждаше бледа.

-Аз имам...предложение за теб...Едно,което...много ще ти хареса.

Dark_Witch
~Free_Spirit~

ПисанеЗаглавие: Re: Студ без особен смисъл   Пон Дек 29, 2008 12:24 pm

Мъжът...Добре де, жената с зелената качулка поклати глава, знаеше си, знаеше си че не бива просто ей така да я оставя да ходи навън...То и затова беше я последвала.
Драконът скоро летеше обратно към замъка с нея и момичето, оставяйки Муртаг долу.
- Приятелю хич не те бива вече - летящият наоколо Даедел отново се появи с главата надолу и намръщен поглед.
- Знам, знам...Кога ли не е било така - рязко го прекъсна другия и се приближи до оръжието замислено - Иди да видиш децата, знаеш че имат нужда от теб.
- С удоволствие.

- Нима? - продължи момичето все така с леден тон, който плашеше дори брат й, защото никога не беше я виждал да показва сила..Само веднъж, но за кратко, майка му тогава беше го отвела надалеч. Дали и той...имаше такава? - Едва ли е предложение което ще ми се хареса. Няма да успея да взема силите на никого. Не ме прави на балама. Говори с истински думи. Може да съм на седем, но господарската възраст сега е от значение. - защото в момента не беше Али. Правеше го само заради брат си, който беше застрашен в този момент. - След като това не ме устройва, си тръгвам, освен ако няма нещо друго? - надвеси крак през прозореца най-спокойно и успокои настъхналия ашрак в ръцете си.

Сянка с очила
Смахнат админ

ПисанеЗаглавие: Re: Студ без особен смисъл   Пон Дек 29, 2008 12:31 pm

"Джени?"-онази пак се появи до нея и по навик се опита да я докосне...но ръката й мина право през нея.
Дженифър най-накря я погледна,но толкова наплашено...и с тези празни очи...Елоре си глътна езика,накрая се отказа и се върна обратно в кръстчето.

-Добре тогава...-въпреки очевидния провал,гласът звучеше така,сякаш на притежателя му беше забавно.

Dark_Witch
~Free_Spirit~

ПисанеЗаглавие: Re: Студ без особен смисъл   Пон Дек 29, 2008 12:37 pm

Ризел поклати глава и въздъхна като свали пръстена от ръката си и магията се прибра напълно. Отдавна, много отдавна беше се отказала от битката, а сега...Не, трябваше да бъде силна...
Драконът кацна пред двореца.

- Чудесно - кимна момичето, сякаш не се интересуваше на кой му е забавно или не, покри се с черната мъгла и изчезна заедно с брат си и ашрака. - Баща ми...
Това стресна лилавокосия, когато тя го докосна. Вълна от болка изтръгна от него сякаш всичко, което притежаваше.
- Али...Не го прави... - успя да каже след малко с усилие.
- Казвам се Сарго!
- Не...Не е вярно...Още е....рано... - незнайно как успя да я отблъсне и да си поеме въздух, а момичето се върна в предишната си форма и се огледа учудено.
- Какво правим тук?

Сянка с очила
Смахнат админ

ПисанеЗаглавие: Re: Студ без особен смисъл   Пон Дек 29, 2008 4:52 pm

-Мили Боже,какво се е случило с теб?-Хиро дотича до дракона и вдигна момичето.
Джени сякаш внезапно се съживи и така го сграбчи за главата,че той едва не падна назад заедно с нея.Погледна я объркано,не беше трудно,беше си приближила лицето доста,но от страха това не го притесни.
-Помогни ми...-каза с някак...'изсъхнал' глас,сякаш й костваше страшно много да говори.
Очите й бяха пълни с ужас и самота,които погълнаха елфа и ги накараха да настръхне.

Dark_Witch
~Free_Spirit~

ПисанеЗаглавие: Re: Студ без особен смисъл   Пон Дек 29, 2008 4:58 pm

Чернокоската се съгласи негласно, слизайки и отпращайки дракона, за да не стои пред двореца. Случваше се точно онова, което една нощ Муртаг беше предрекъл. Но...Как можеше да му повярва тогава, когато беше толкова мирно и спокойно...
- Хайде - подкани най-накрая, сякаш след часове размисъл - Да сторим това, което можем сега, колкото и да е малко. А после идва ред на дългите размисли

Сянка с очила
Смахнат админ

ПисанеЗаглавие: Re: Студ без особен смисъл   Пон Дек 29, 2008 5:05 pm

-Ъъъ...
За момент Хиро не можеше да реагира.Като издивяла,Джени здраво стискаше няколко от стърчащите му руси кичури и май се опитваше да му набие бещо в главата чрез поглед.Хвана я по-здраво,поосъзна се и извъртя поглед,като тръгна след Ризел.Ококорените очи на момичето и факта,че опираше челото си в неговото ама никак не му помагаха...

Dark_Witch
~Free_Spirit~

ПисанеЗаглавие: Re: Студ без особен смисъл   Пон Дек 29, 2008 5:10 pm

- По дяволите с това, хич не ми е по вкуса, но Даедел го обожава - троснато изведнъж се пръкна от прозореца лилавокосия, като влачеше след себе си меча, а двете деца подтичваха замислено с ашрака. - Ще вземат да събудят дъщеря ми, тя ще омете силите на всеки тук и бум, хайде света е под нейна власт или бог знае какво.
- Не викай, само влошаваш нещата. - прекъсна го Ризел и отвори отново една от вратите

Сянка с очила
Смахнат админ

ПисанеЗаглавие: Re: Студ без особен смисъл   Пон Дек 29, 2008 5:33 pm

Накрая не издържа и се опита да бутне внимателно главата й настрани.Тя се подчини и я отпусна на рамото му,но той продължи да се притеснява...
-Какъв е този меч?-беше откраднал Вампая,когато лечителите я упоиха и се заеха да лекуват раната й.
Всъщност,упойката нямаше да бъде нужна,ако тя не се беше разпищяла...отказваше да пусне магьосника поради някаква причина,но това не го караше да се чувства особено горд.
Сега се беше заел да оглежда предметът,от който идваше най-много тъмна енергия...

Dark_Witch
~Free_Spirit~

ПисанеЗаглавие: Re: Студ без особен смисъл   Пон Дек 29, 2008 5:39 pm

- Нейният меч - Муртаг стоеше до прозореца притихнал и мрачен, като усилено искаше да счупи една чаша топъл шоколад - Даедел каза, че е създаден с помощта на огън, тъмна енергия и кръв като черно оръжие за нея. Мисля, че има интересна магия, поне доколкото съм виждал нещо от него. Но не знам много, пък и не ми е позволено да го докосвам чак дотолкова. Донесох го доста трудно

Сянка с очила
Смахнат админ

ПисанеЗаглавие: Re: Студ без особен смисъл   Пон Дек 29, 2008 5:53 pm

-Има нещо скрито в това оръжие...-Хиро продължи замислено да го оглежда...
"Може би аз мога да помогна?"
-БА!-елфът падна назад,щом видя Елоре да се матереализира пред тях.-Ти...ти...
"Знам,знам...не съм духа на Джени,спокойно."

Dark_Witch
~Free_Spirit~

ПисанеЗаглавие: Re: Студ без особен смисъл   Пон Дек 29, 2008 5:57 pm

- Ти сигурно си казала и онова предсказание?Извинявай, моята лоша част има навика да подслушва, когато не трябва - той отпи от чашата все така намръщено, сякаш беше някой мъдрец, размишляващ над хиляди въпроси. - Няма да отказваме помощта ти, ако искаш, кажи мнението си или това, което имаш да кажеш

Сянка с очила
Смахнат админ

ПисанеЗаглавие: Re: Студ без особен смисъл   Пон Дек 29, 2008 6:20 pm

"Нитара направи огромна грешка,когато изгуби онова кръстче,което сега е около врата на...Джени.Но нека да започна отначало..."
Хиро предпазливо си се върна обратно на мястото и наостри уши,а пък Вампая продължаваше да стои като мъртъв...
"След като Нитара измъчи Дженифър до такава степен,че я трансформира във вампир,тя я отведе в имението си.Не мога да ви кажа къде е,защото онзи младеж,Тирор-"
Очите на елфа за момент проблеснаха.
"Избяга чрез портал,който съпругът ми успя да направи с последните си сили.Така че не знам пътя до там...но това сега не е важно.Нитара има странен стил.Вътре в това кръстче,тя затвори преди тринайсет години душата ми,а тази на Шико...в още едно.Тъй като беше освободила Шико да го изплолзва,негово кръстче се превърна в прах и той беше обречен вечно да изчезне,след като тя реши,че е ненужен."-за миг погледна тъжно надолу към ръцете си,но веднага след това озари всички с призрачната си усмивка.-"Моето кръстче...го използва,за да вземе и душата на Дженифър.За такъв ритуал се използват демонични сили и явно Нитара няма достатъчно,затова използва Хичиру като ресурс...но...Церемонията беше прекъсната и се случи следното-демоничното в Хичиру се смеси с и без това отровената душа на Джени и се получи катастрофален резултат.Тази демонична енергия трябваше да се премахне колкото се можеше по-бързо,и както...Дарсия ли беше?Да...както той знае,аз помогнах за създаването на меч,където да се задържи тази енергия.За щастие и оръжието отне и вампирското в Джени и тя сега е по-добре.Но имаме проблем...Вампая е част от Хичиру,а Вампая веднага оформи връзка с Джени.Това на пръв поглед може да не изглежда толкова зле,защото Хичиру сигурно сега се противи на онази...Но този магьосник,който се появи,се възползва от дистанцията между тялото на Хичиру и Дженифър,а това е изключително слабо място..."

Dark_Witch
~Free_Spirit~

ПисанеЗаглавие: Re: Студ без особен смисъл   Пон Дек 29, 2008 6:30 pm

- Ох... - успя да изрече само Муртаг и се хвана за главата. Настъпи тишина, а той мислеше и обмисляше всичко отново и отново, за да може да го възприеме - Пълна каша донесе всичко това. - намуси се накрая, но продължи размишленията си

Сянка с очила
Смахнат админ

ПисанеЗаглавие: Re: Студ без особен смисъл   Пон Дек 29, 2008 6:36 pm

"Не казах,че ще бъде лесно..."-въпреки това се усмихна и притвори очи.
-Как се е възползвал?
"Моля?"
-Как онзи магьосник се е възползвал от връзката?
"На това не мога да ти отговоря..."-поклати глава.-"Не съм го виждала преди в имението,не знам на какво е способен.Знам просто,че е събудил малкото вампирско в Джени,което се нуждае от близост то...ъъъ..."
-Да?
"Ъъъ...некоа да го наречем...партньора си."-и извъртя поглед настрани.-"Но как точно го направи е мистерия за мен..."

Dark_Witch
~Free_Spirit~

ПисанеЗаглавие: Re: Студ без особен смисъл   Пон Дек 29, 2008 6:44 pm

"Някои магии са мистерия, въпреки че са прости"
- А, Лука, неее - големият вълк беше се пръкнал направо от чашата преди лилавокосия да отпие.
"Извинявай" изръмжа към него, но изглеждаше прекалено замслен, за да обръща внимание. "Този разказ ми навява някои идеи. Само че повечето са само хипотези. Рядко света на черната магия е имал вземане даване с вампири, макар че те винаги са били на страната на злото. И все пак, около тях винаги се случват предопределени и очаквани неща, дори да са магии. Отговорът може да е много прост"

Sponsored content

ПисанеЗаглавие: Re: Студ без особен смисъл   

Студ без особен смисъл
Върнете се в началото 
Страница 5 от 21Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 13 ... 21  Next